sobota 1. srpna 2015

Meditační výprava v dešti

Ve středu pršelo. Takhle:Jenže to nám, co rádi chodíme v mírném dešti, nevadí. Cíl: Soutok dvou řek.

Mám tam své místo, kde je hodně kamenů a voda tam mluví a propírá mi svým zurčením duši. Tam chodím meditovat a ptát se a usmiřovat se se životem ..............
Poslední dobou mě trochu trápí vztah. že není takový, jakýby měl být, jaký bych ho chtěla mít ... a tak jsem se vážně, hluboce ... ... opravdu velmi vážně ... zeptala v meditaci bratří, co znají zápisy ve Světové mysli, aby mi poradili něco pro tuto situaci, kterou už přece žili, žily mnozí jiní, mnohé jiné, miliardy a miliardy, ať mi vyberou něco příhodného .............
A vtom uslyším za sebou nějaké capkání ..... protože v těch chvílích mívám zostřené smysly, zní to jako hluk a tak se otočím a podívám se, kdo mě to ruší a .............. nevěřím svým očím!
Půl kilometru od nejbližšího obydlí v téměř pusté přírodě na hrázi řeky ............
Tohle!


A byla drzá! a ohrožovala mě z několika centimetrů, ačkoli jsme jí říkala, že v batohu nemám nic než foťák .......

A pak byly najednou, kde se vzaly, tu se vzaly .......... tři! Dve hnědé, třetí černá. Nevěřícně jsem je sledovala a pak jsem se velmi upřímně rozesmála. Tak tohle má být nápověda pro mě??? :-) Tak tohle je řešení této situace???
Smála jsem se hlasitě na břehu řeky a doufám, že to bylo slyšet široko daleko. Byl to tak osvobozující smích .......
No, jestli něco nejsem, pak nejsem slepice. (kvok kvok :-) )
Znamená to tedy snad, že kolem "šampióna mého srdce" jsou ještě další tři slípky?
Nebo mám se slepicí stát, abych doplnila své vlastnosti, které jsou sice jinak hezké, ale nijak přitažlivé?
Mám se stát hloupější (slepice je snad nejhloupější tvor, kterého znám)?
Jo, to bude ono.
Mnohokrát jsem si přála být hloupější. (A mnohokrát chytřejší, ale převažuje ta první varianta.) Nedomýšlet věci do důsledků, nevědět víc než ostatní, netrpět, když vidím, jak někdo (já) špatně nakládá se životem  .........  Být tak slepicí, nemám žádné starosti! Jen co kde sezobnu a kam naklást .......
Jenomže to neklapne. Už se trochu znám. To mi nepůjde. A tak navzdory vztahům, kdy jsem odpuzovala muže tím, že vím kdeco stejně jako oni a kvokat jsem se nikdy nenaučila, zůstanu Lenkou.
A obestřela mě svoboda. Veselý pocit svobody, že bůhví, jak to je, a bůhví, jak to bude, a klidně si půjdu dál a ono se uvidí. V nejhorším umřu v samotě a zapomnění .......... jako mnozí jiní. A to už jsem kdysi přijala, že i tak to může dopadnout, takže pohoda.

Každopádně oceňuji (opět!) humor Vesmíru. Umí mi v životě naservírovat tak vtipné věci ...
A pak jsem fotila kytičky a deštík a stožáry, které drnčely probíjející elektřinou .................. a pak jsem se cestou zpět zastavila na vynikající kávu. 
Skvělé zakončení meditační výpravy.
A té slepici se směju ještě teď.

:-)Jaká je vlastně žena, když se jí říká slepice?


18 komentářů:

 1. napadlo mě - potkala jsem v týhle vážný meditativní chvíli slepici, jsem holt prostě tuplovaná (nebo trojatá) slepice......co je na tom tak hroznýho? :-)
  nic,
  vůbec nic se neděje.....je to úlevný, tak se prostě každá ženská občas někdy chová v nějaký situaci jako slepice (a ani to prostě o sobě neví).....slepice s nízkým vzděláním, slepice středoškolská, slepice vysokoškolská.....no a co....
  neznamená to přece, že slepice je pořád,...ale prostě se to někdy stane, že jsme za nějaký situace jako slepice...a mám dojem, že ty chlapy prostě s tím počítají a berou to tak...chlap si taky někdy připadá jak korunovanej vůl...
  nic se neděje, o nic nejde.....a přesně jak píšeš, pak to vidíš a musíš se tomu zasmát, je to úlevný...a pak slepice zmizí....

  OdpovědětVymazat
 2. upřímně přeju, at je líp. :-) lehčeji, volněji, radostněji :-)

  OdpovědětVymazat
 3. "A byla drzá! a ohrožovala mě z několika centimetrů, ačkoli jsme jí říkala, že v batohu nemám nic než foťák ......."

  tady je to hezky vyjádřeno.
  jo, jsem někdy upjatá a musím to mít a chci to.....a přesto, že mi ten druhý říká, mám jen tohle, víc nemám....
  ne, nestačí, to, kvok, kvok, kvok....chci víc,a chci to mít takový a kvok, kvok, kvok.....

  holt, prostě jsme někdy takový ženský :-)

  OdpovědětVymazat
 4. ad 1: Barčo, díky za komentáře. Akorát se mi zdá, že jsi vedle jak ta jedle, já se jako slepice ani necítím ani nechovám .......... mám spíše opačné problémy. Jsem na muže příliš samostatná, svobodu vyznávající, špatně poddajná ...... to mi říkají, tak mě vnímají. - Proto jsem se ptala, jaké vlastnosti má žena, která je označována jakože slepice. Já to označení totiž nepoužívám a nevím přesně, co si pod tím mám představit.

  ad 2: děkuji, nápodobně.
  Musím říct, že je mi už pár měsíců lehce, volně, radostně. Mám v podstatě volno už dva měsíce a můžu si dělat, co se mi jen zlíbí a pokud jsem napsala, že mě něco "trápí", tak to není nic, co by bylo podobné skutečnému trápení. Jen přes slunečnou oblohu přeletěl mráček, nic víc. Ale moc díky za podporu. Schovám si ji, až ji budu potřebovat. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. ad 3: zase vedle :-) Promiň. Mně je naopak vyčítáno, že nic nechci, nic od druhého nepotřebuju (nebo spíš to nedávám znát). To bude ta druhá varianta.
  Takže myslíš, že něco furt chtít, je dostatečně slepičí? :-) :-)

  OdpovědětVymazat
 6. ale jo. jasně. to já můžu být vedle jak ta jedle :-) neznám ani část vašeho společného problému.
  jen jsem prostě přečetla a mrkla a napadlo mě to, spontánně.
  takže v podstatě píšu o sobě, za sebe.

  slepice, vlastnosti....
  malá slípka sedí a občas kvokne.
  jiná slepice je drzá a kvoká.
  další slepice je upjatá a kvoká
  pak je nějaká velká paní slepice a ta kvoká furt, sama neví proč, třeba si připadá v kurníku důležitá apd....

  OdpovědětVymazat
 7. a výprava v dešti.....vzácnost.... :-)
  tady v našem kraji je hodně vyprahlo.....
  sice hlásili každou chvíli bouřky, přeháńky, ale většinou na to nedošlo....spadlo to jinde a když už spadlo něco tady tak chviličku a pár kapek .....dokonce v jedné části města zapršelo a v další už ne.

  OdpovědětVymazat
 8. ta moc pěkná fotka s tím elektrickým vedením, mi připomíná, jak si občas člověk stojí na svém "vedení" :-)

  OdpovědětVymazat
 9. ad 7: článek je z 1:8., takže ......

  ad 6: jsi mi to moc nevysvětlila, teda ......... zůstanu hloupou .......... slepicí? :-) :-) :-)
  Ne, já myslím, že označení "slepice" něco zanmená, jenom nevím co přesně. Je to nějaká specificky ženská nectnost.............

  OdpovědětVymazat
 10. ad 8: Zajímavá evokace. (ekvokace? :-) )
  Pro mě ty obrovské stožáry (velmi vysoké napětí, tedy 420 000 W?), pod kterými jsem stála a které drnčely probíjející elektřinou a téměř mě objímaly a stačilo by jen malinko, malinký blestíček nebo uvolněněný drát spadlý na zem a je se mnou ámen ........... mě připomněly, jak moc je náš život protkán, až fatálně, elektřinou. Jak jsme na ní závislí, na jejím drsném a nebezpečném objetí, jako na objetí zlé macechy ............
  .......... toť moje ekvokace :-)

  OdpovědětVymazat
 11. 9. není to nutně nectnost.....sama pracuju v ženském kolektivu - pipigril :-) spíše nějaký znak v určité situaci, vystrašenost, podrážděnost, ta upjatost co jsem zmiňovala, přepečlivělost .....ale třeba i ta upovídanost, když si tady poví dáme......cokoliv....asi by to chtělo více pozorovat slepice na dvorku :-) aby jsme jim všem nekřivdily a neházely je jen do jednoho pytle v tom špatném slova smyslu. :-)

  OdpovědětVymazat
 12. 9. ne Lenko, neber to osobně co píšu, nevztahuj si to na sebe. nikde nepíšu, že jsi hloupá slepice, ani si to nemyslím.
  jednodušeji - ber to tak, že třeba píšu o sobě a třeba něco z toho ti drnkne na tvou strunu a nebo taky ne, nic se neděje.
  prostě se mi ten tvůj odvážný článek líbí. :-) a zaujal mě a tak píšu....co mě u toho napadá.

  OdpovědětVymazat
 13. ad 12:
  dyk jo, já to tak beru ........ jsem za ty komenty i poděkovala .........

  odvážný článek? ................ vidíš to, a já chtěla jen pobavit lidstvo, protože jsem se taky pobavila, sama sebou :-)

  OdpovědětVymazat
 14. 10. ano, moje byla jen evokace, jen jsem viděla tu fotku. :-)
  tys měla silný přímý prožitek, v tom dešti, v tom celém svém niterním rozpoložení a pod těmi dráty si stála .....

  OdpovědětVymazat
 15. To se tedy povedlo, Leni, slepice a ještě k tomu drzá! Z barevného kohouta bych měla respekt, ti jsou dost agresivní.
  Líbí se mi jak u vás ve středu pršelo, i slepice má něco do sebe, stejně tak okoličnatá kytka a dokonce i stožáry, když se správně vyfotí.
  Tvoji meditaci nerozebírám, to je pro mě příliš náročné, ale je fakt, že jsou ženy, které za slepice považuji, a to v hanlivém slova smyslu. Když stojí na ulici a důležitě "kdákají" nesmysly přímo pod oknem za nímž sedím u počítače. ;-)

  OdpovědětVymazat
 16. No, když důležitě kdákají, zatímto ty děláš důležité věci na počítači, nezbývá než hlasitě okno přibouchnout s komentářem ve smyslu "tady pořád někdo křičí ....", třeba si všimnou, že jsou příliš slyšet.
  Moc ti děkuji za komentář, vždycky potěší! :-)

  OdpovědětVymazat
 17. Dělám to podobně, ale beze slov, nejprve hodím vražedný pohled a pak hlasitě přibouchnu okno. :)))

  OdpovědětVymazat
 18. ad 17: :-) :-) :-) Vražedný pohled, ano, to je taky moje nejdrsnější zbraň! :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář!